Bronzoví medailisti z MS 1974 i 1982 sa na európskom fóre prebojovali najďalej do štvrťfinále, a to vo Francúzsku v roku 2016. Teraz opäť budú patriť medzi celky, ktoré sú adeptom minimálne na osemfinále, no nebolo by nijakou senzáciou, ak by to dotiahli oveľa ďalej.

V kvalifikácii boli Poliaci nasadení v 1. koši a v schodnej, no zároveň nepríjemnej skupine mali bilanciu 8-1-1, skóre 18:5 a postúpili z 1. miesta. Body stratili akurát za remízu s Rakúskom, prehrali v Slovinsku. Na EURE sú jedným z našich súperov v základnej skupine, ktorú dopĺňa favorit zo Španielska a Švédsko.

Najväčším esom v rukáve nášho severného suseda je Robert Lewandowski, pre ktorého je to možno posledná šanca na veľký repre úspech, keďže na MS 2022 bude predsa len ešte väčšia konkurencia, najmä vďaka celkom z Ameriky. Netreba ale zabúdať ani na ďalšie zaujímavé postavy v poľskom výbere na všetkých postoch. O sile Poliakov sa napríklad v kvalifikácii o MS presvedčili aj Angličania, ktorí vyhrali 2:1 gólom z 85. minúty, a to pre zranenie nenastúpil Lewandowski.

TOP zostava Poľska zložená z hráčov z TOP európskych líg

>>> NÁŠ POHĽAD NA TO, AKO DOPADNE EURO 2020 <<<

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Chosen11.com