Slovenská futbalová reprezentácia sa nekvalifikovala na Majstrovstvá sveta 2022 do Kataru. Práve skončená kvalifikácia však nastavila obraz, ako by mohla vyzerať naša zostava v budúcom kvalifikačnom cykle. A veru, možno sa máme načo tešiť.

Už počas tejto kvalifikácie ukázal Marek Rodák dostatočnú kvalitu a to často aj napriek tomu, že v klube pravidelne nechytával. Teraz sa jeho situácia zmenila a forma by mu tak mohla s pribúdajúcou klubovou minutážou narastať. Nehovoriac o tom, že Martin Dúbravka stále nepatrí do starého železa a určite nepovedal posledné slovo. O kvalitu brankárov teda nebude núdza a zvedaví budeme aj na Dominika Greifa.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Marek Rodak (@rody.1)

Stopérskou stálicou a lídrom reprezentácia by mal byť v najbližších rokoch Milan Škriniar. Otázne je, kto bude jeho defenzívnym partnerom. Väčšina z nás by asi vsadila na Martina Valjenta, no väčšinu času sa v základnej zostave objavoval Ľubomír Šatka. Netreba však zabudnúť ani na Denisa Vavra, ktorý bol svojho času pasovaný za nástupcu Martina Škrtela. Potrebuje však pravidelne hrávať. Dlho sme hľadali najmä alternatívu za Petra Pekaríka a zdá sa že sme ju možno konečne našli v osobe Martin Koscelníka. Zároveň sa vyriešil aj ľavý kraj obrany, kde podáva spoľahlivé výkony Dávid Hancko.

V strede poľa sa ráta ako so stabilným členom základnej zostavy so Stanislavom Lobotkom a nič nenasvedčuje tomu, aby pri reprezentácií nepokračovali Juraj KuckaMarek Hamšík. Avšak, okrem nich máme hneď niekoľko hráčov, ktorý vyzerajú sľubne a to napríklad Matúša Bera, Lászla Bénesa a na poste Mareka Hamšíka sa javí dobrou alternatívou Albert Rusnák, ktorému zdá sa repre nechutila len na kraji ofenzívy a ďalším skvelým ofenzívnym záložníkom Slovenska je aj Ondrej Duda.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Matúš Bero (@matusbero21)

Práve na krajnom priestore by mal podľa nás konečne dostávať pravidelne šancu Tomáš Suslov, ktorý je veľkým talentom slovenského futbalu. Pravidelné herné vyťaženie zasa pozitívne vplýva na Lukáša Haraslína, ktorý taktiež neraz ukázal skvelý ťah na bránku. A zdá sa, že konečne by sme mohli nájsť aj útočníka. Dávid Strelec si po svojom prestupe do Serie A akoby viac veril a je to vidieť aj na jeho výkonoch. Otázne je, akým sa smerom sa bude uberať kariéra Róberta Boženíka, pretože ten by mohol byť taktiež skvelou alternatívou na hrot útoku.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Instagram/rodi.1/matusbero21, Chosen11.com, Facebook/Slovenský futbalový zväz