Situácia Roberta Lewandowského je momentálne veľmi nejasná. Jeho kontrakt mu síce má vypršať o rok v lete, lenže Bayern váha. Predĺžiť, alebo predať? Sám Lewandowski by sa nebránil prestupu do Barcelony a tak sa Bayern musí aspoň jedným očkom porozhliadnuť po náhrade.

Poľský bombardér možno v lete naozaj opustí Bayern a ten sa teda musí pripraviť na túto situáciu. V médiách sa síce spomínajú možné náhrady ako Romelu Lukaku či Timo Werner, no podľa renomovaného novinára Christiana Falka, oslovili Bavori inú gólovú mašinu. Je ňou útočník Ajaxu, Sébastien Haller. Ten má v tejto sezóne fantastické štatistiky, v 39 zápasoch strelil 33 gólov, v Lige Majstrov dal 11 presných zásahov v 8 dueloch.

Haller prišiel do Ajaxu len pred rokom a pol za 22,5 milióna eur, po nevydarenej anabáze vo West Hame. Útočník z Pobrežia Slonoviny však dôverne pozná aj prostredie bundesligy, keďže vo svojej kariére obliekal dres Eintrachtu Frankfurt. V ňom bol gólovo produktívny, počas sezóny 2019/20 strelil v 39 zápasoch 20 gólov. Bayern by tak nekupoval mačku vo vreci.

Zdroj: Fussballtransfers.com | Foto: Instagram/_rl9 (1), (2)