Má José Mourinho ešte vôbec potenciál vyhrať Premier League? Posledné sezóny ukazujú, že veľmi nie. Inak to nie je ani v súčasnej, pretože jeho Tottenham momentálne figuruje na 9. mieste v ligovej tabuľke, 7 bodov za priečkami zaručujúcimi účasť v pohárovej Európe.

V minulej sezóne to len tak tak dotiahol The Special One do Európskej ligy, v ktorej majú Kohúti po prvom zápase s rakúskym Wolfsbergerom postup v hrsti. Lenže tento dvojzápas s futbalovým trpaslíkom mal byť formalitou a víťazstvo 4-1 okamžite znegovala nedeľňajšia prehra s West Hamom 1-2. Kritika narastá, výpoveď Mourinha je otázkou času. A neprispieva ku tomu ani odstavenie Deleho Alliho na vedľajšiu koľaj a špekulácie o budúcnosti Harryho Kanea.

Vedenie klubu na čele s Danielom Levym má už mať toho dosť a podľa britských denníkov odíde Mourinho z Tottenhamu najneskôr na konci sezóny. Levy si už mal vytipovať aj mimoriadne kvalitnú náhradu, ktorá by po istom čase mohla dostať Spurs do boja o titul. Ide o trénerskú vychádzajúcu hviezdu, Juliana Nagelsmanna, ktorý momentálne odvádza skvelú prácu v Lipsku. Tam pôsobí už druhú sezónu a jeho zmluva má rovnakú platnosť ako tá Mourinhova v Tottenhame – do leta 2023.

Nemecký kouč by rád okúsil Premier League a v budúcnosti je to viac ako reálne. No do konca tejto sezóny sa s určitosťou nič nezmení, keďže s Lipskom bojuje o titul v Bundeslige. Je otázne, či 33-ročný tréner bude chcieť opustiť už na konci tejto sezóny svoj dobre rozbehnutý projekt a odísť do Anglicka. Tottenham však minimálne do konca sezóny bude s najväčšou pravdepodobnosťou musieť pretrpieť Mourinha. V lete to však bude mimoriadne zaujímavé a anglický klub rozhodne nie je bez šance na zisk perspektívneho nemeckého trénera Nagelsmanna.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter