Vráťme sa v čase trochu do minulosti, keď ešte pôsobili spolu v Chelsea francúzsky obranca Kurt Zouma a Jose Mourinho. Portugalský tréner je známy aj tým, že si nekladie servítku pred ústa a má vyberavý slovník. Na vlastnej koži to pocítil Zouma, ktorý prezradil pikošku.

Možno menší paradox, ale bol to práve Mourinho, ktorý ho priviedol v roku 2014 do svojho mančaftu zo Saint-Etienne. Neskôr ho nešetril a poriadne ho skritizoval. Zouma priznal, že ho to šokovalo: “Nepamätám si už presný zápas, ale prehrali sme. Nasledujúci deň si ma počkal a vzal ma do kancelárie. Spýtal sa ma, či som v poriadku. Odpovedal som, že áno som. On na to, či som si tým naozaj istý. Tak som znova odpovedal, že áno som v poriadku.” A potom to prišlo, Mourinho odvetil: “Pretože si bol cez víkend ako smetie.”

“Šokovalo ma to, ale prinútilo ma to k okamžitej reakcii na ihrisku. Pamätám si, že sa ma to dotklo a ovplyvnilo. Ale naozaj som mu chcel ukázať, že viem na to zareagovať.” Bývalý tréner Chelsea či Manchestru United bol obviňovaný, že nevyužíva mladých hráčov, čo Zouma poprel a zastal sa svojho vtedajšieho kouča: “Je niekým, kto miluje víťazstvá. Na dosiahnutie tohto cieľu využíva všetky dostupné prostriedky. Prišiel som do klubu ako 19-ročný a dával mi príležitosti. Neviem, čo si druhí ľudia myslia, všetci máme svoj názor, ale z mojej perspektívy naozaj nesúhlasím s týmto obvinením na jeho adresu.”

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter