Josého Mourinha a Jürgena Kloppa momentálne spájajú viaceré skutočnosti. Obaja sú uznávaní a úspešní manažéri, obaja pôsobia v Premier League a zároveň trénujú slávne kluby. To, čo ich však odlišuje, je ich pohľad na futbalový trh. Alebo už nie?

FC Liverpool sa konečne dohodol so Southamptonom a angažoval ospevovaného obrancu Virgila van Dijka. K prestupu oficiálne dôjde 1. januára 2018 a Holanďan sa stane najdrahším obrancom futbalovej histórie, keď výrazne za sebou zanechá letných rekordérov Mendyho a Walkera z Manchestru City.

José Mourinho samozrejme sleduje svojich konkurentov a nezabudol ani na Kloppove slová z roku 2016. Vtedy nemecký kouč po rekordnom prestupe Pogbu povedal, že ak sa takéto sumy začnú na futbalovom trhu považovať za normálne, ukončí kariéru. Aktuálnym počinom však sám seba pritlačil do kúta, pretože zaplatenie takmer 80 milionov za jediného stopéra by ešte pred rokom označil za bláznivú vec.

José Mourinho ale nečakane svojho kolegu neskritizoval. „Ak by som bol jedným z vás, určite by som sa ho spýtal na jeho minuloročný výrok,“ povedal tréner Manchestru United novinárom a pokračoval: „Ak si myslia, že je to správny krok, nik to nemá právo komentovať. Takto funguje dnešný futbalový trh a nemožno porovnávať sumy, ktoré ním hýbali pred niekoľkými rokmi, dokonca ani pred tromi.“

José Mourinho taktiež položil otázku, či si niekto myslí, že van Dijk je lepší ako Paolo Maldini či Rio Ferdinand, na čo si sám odpovedal, že nie, no dodal: „ Ak dnes nezaplatíte obrovskú sumu, tak kvalitného hráča jednoducho nezískate.“

Je získanie van Dijka pre Liverpool správnym krokom?

Loading ... Loading ...

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.