33-ročný uruguajský kanonier Luis Suárez mal byť už začiatkom septembra posilou Juventusu, z čoho napokon zrejme spadlo. Barcelona s ním už ale taktiež nepočíta a doteraz vôbec nie je isté, kde napokon sezónu 2020/21 strávi.

Britský denník Mirror pritom priniesol šokujúcu informáciu, že Suárez sa mohol stať historickým rekordérom americkej MLS, keďže Beckhamov tím Inter Miami ponúkol niekdajšej hviezde Liverpoolu či Ajaxu ročný plat 8 miliónov eur. Doterajším rekordérom bol, a po Suárezovom odmietnutí aj bude, Zlatan Ibrahimović. Ten behom svojho pôsobenia v LA Galaxy (2018-2019) zarábal ročne (v prepočte z dolárov) 6 miliónov eur.

Kam sa teda poberie Suárez a prečo vlastne odmietol Inter Miami, kam napokon zamieril Higuaín? Zrejme cíti, že ešte má dostatočnú kvalitu hrať v Európe. No blížiaci sa koniec prestupového obdobia však nehrá práve v jeho prospech. Klapne napokon avizovaný transfer do Juventusu, vráti sa do Ajaxu alebo ho zlanári napríklad PSG alebo Atlético Madrid, ktoré behom ostatných mesiacov údajne jednalo už z viacerými veteránmi? Na odpoveď si ešte musíme aspoň pár dní počkať.

luis suarez

Zdroj: Mirror.co.uk | Foto: Twitter