Ak by sme hľadali meno najlepšieho útočníka súčasnosti, určite by sa v pomyselnom rebríčku určite poriadne vysoko vyskytol aj Mohamed Salah. 26-ročný egyptský rýchlik háji farby Liverpoolu a patrí medzi základné kamene zostavy trénera Kloppa.

Vzhľadom k svojim schopnostiam a relatívne nízkemu veku ho prestížny portál Transfermarkt zaraďuje do top 4 najhodnotnejších hráčov sveta. Pred 150-miliónovým Salahom sa nachádza už iba trojica 180-miliónových futbalistov Messi, Neymar a Mbappé. Logicky, Mohamed Salah teda patrí k najžiadanejším hráčom medzi veľkoklubmi.

Vzhľadom k jeho obrovskej cene na prestupovom trhu to ale na odchod z Liverpoolu nevyzerá. Situácia sa však môže zmeniť, čo si myslí i kouč egyptského národného tímu Javier Aguirre. 59-ročný tréner sa pre televíznu stanicu ONSport vyjadril, že Mohamed Salah opustí Liverpool pod podmienkou, ak “The Reds” v najbližšom období nezískajú žiadne trofeje.

“Salah môže opustiť Liverpool do jednej alebo dvoch sezón, pokiaľ nezíska trofeje. Tréner Liverpoolu Jürgen Klopp to veľmi dobre vie, a to je dôvod, prečo musia tvrdo pracovať na tom, aby získali tituly,” nechal sa počuť Javier Aguirre.

Hoci herný progres Liverpoolu je pod Jürgenom Kloppom očividný, práve trofeje sú to, po čom drvivá väčšina futbalistov túži. Zrejme aj z tohto dôvodu už “The Reds” opustilo mnoho skvelých hráčov. Naposledy Philippe Coutinho a pred ním napríklad Luis Suárez a ďalší. Ak si teda Liverpool chce udržať svoje najväčšie poklady v zostave, musí k pohľadnej hre pridať i poháre do klubovej vitríny.

Zdroj: Bleacherreport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.