Väčšina hráčov Realu Madrid je v týchto dňoch už na zrazoch svojich reprezentačných výberov, keďže budú patriť medzi opory svojich krajín. A to vrátane Modriča, Benzemu, Courtoisa, Viníciusa Juniora, Valverdeho či Militaa.

Avšak na šampionáte si nezahrá majster sveta z roku 2014 Toni Kroos. Mnohých jeho nezaradenie do výberu Hansiho Flicka poriadne zarazilo a poniektorí sa so svojim názorom podelili i na sociálnych sieťach, ako to už býva v dnešnej dobe zvykom.

Dôvod, prečo 106-násobný reprezentant, ktorý s Nemeckom zažíval úspechy už od mládežníckych kategórií, je ale celkom prostý. Už po EURE 2020, ktoré sa hralo v lete 2021, ohlásil v 31 rokoch pomerne nečakane svoj koniec v reprezentácii, pričom už vtedy zdôraznil, že si uvedomuje, že sa tým pripraví o šampionát v Katare.

Ani údajné kontaktovanie hráča Realu pre majstrovstvami nedokázalo zmeniť jeho rozhodnutie, pričom mal zdôrazniť, že verí svojim mladším hrajanom, že ukážu, čo je v nich.

Nemecko má avšak aj bez neho veľmi kvalitný stred poľa, v nominácii totužto figurujú aj mená ako Joshua Kimmich, Kai Havertz, Leon Goretzka, Mario Götze Jamal Musiala či İlkay Gündoğan.

Zdroj: Twitter | Foto: Instagram