V sezóne 2021-22 ovládol jednu z trojice renomovaných juniorských hokejových súťaží v Kanade, konkrétne WHL (Western hockey league), klub Edmonton Oil Kings. V jeho drese žiaril aj košický odchovanec Jakub Demek.

Jakub len pred pár dňami oslávil 19. narodeniny, no v súťaži, kde je aj množstvo o rok či o dva starších hráčov, sa rozhodne nestratil. Ba priam naopak. V základnej časti si pripísal v 55 zápasoch 20 gólov a 34 asistencii, v play-off sa v 19 dueloch presadil 5 krát a pridal 12 asistencii.

Vďaka tomu bol piatym najproduktívnejším hráčov svojho tímu v základnej časti, a rovnako tak aj v súčte základnej časti a play-off. Medziročne zaznamenal nesmierny progres a nečudo, že o urastenom krídelníkovi draftovanom klubom Vegas Golden Knights vo 4. kole draftu 2021 sa hovorí aj v súvislosti s možným presunom do AHL, prípadne s možnosťou pozvánky do predsezónneho kempu NHL.

Dôležité bude nepochybne aj to, ako sa ukáže na juniorskom šampionáte, ktorý sa bude hrať miesto tradičného termínu na prelome rokov až v lete.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Edmonton Oil Kings (@edmoilkings)

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Instagram/Jakub.demek.19