Život profesionálneho futbalistu sa odvíja od úspechu jeho tímu. Vo svojich mládežníckych začiatkoch však musí na sebe makať každé dieťa, ktoré sa raz chce prebojovať do vrcholného športu. Mnoho z nich uspeje a teraz ich každý týždeň môžeme sledovať na trávnikoch.

Jedným z týchto futbalistov je aj vychádzajúca hviezda Barcelony, Pedri. Za 17-ročného ofenzívneho záložníka poslala Barca na účet Las Palmas pred rokom 6 miliónov eur a odkúpila si ho do svojich služieb. Na rok ho však ešte poslala na hosťovanie späť na Kanárske ostrovy, aby futbalovo dozrel. Dnes už je však stabilnou súčasťou A-tímu a začína dostávať čoraz viac šancí.

Nič z toho by nebolo, ak by Pedri pred pár rokmi nešiel na skúšku do Realu Madrid. Tam dúfal v svoj mládežnícky prelom, no to čo mu povedali, malo na neho významný vplyv. “Povedali mi, že som nemal potrebnú kvalitu a nedosiahol požadovanú úroveň. Ďakujem tomu, kto mi toto povedal za to, že som momentálne v klube, ktorý som vždy miloval,” poslal Pedri ďakovné slová do hlavného mesta Španielska.

Niekedy proste potrebuje človek počuť vec, ktorá ho nakopne a kvôli ktorej začne na sebe pracovať ešte viac. Pedrimu sa to podarilo, no na vavrínoch zaspať nesmie. Konkurencia v Barcelone je ohromná, takže poľavovať vo svojom úsilí a ceste na vrchol neprichádza v úvahu. V tejto sezóne odohral Španiel 10 zápasov, v ktorých strelil 2 góly.

Zdroj: As.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter