34-ročný Novak Djokovič je v mnohých ohľadoch tenisovým rekordérom. Už viac ako desaťročie patrí do najužšej špičky okruhu ATP. Zoznam jeho úspechov je veľmi dlhý, no rok 2022 je preňho nočnou morou.

Všetko to začalo na prvom grand slame sezóny. Resp, vlastne nezačalo. Djokovič ako jediný popredný tenista odmietol podstúpiť očkovanie proti COVID-19 a ani napriek viacerým odvolaniam a čiastkovým úspechom nebol pustený na Australian Open, ktorý v minulosti deväťkrát vyhral.

Svoj súťažný debut v roku 2022 si tak pripísal až vo februári v Dubaji, kde po víťazstvách nad Musettim a Kačanovom prišla senzačná prehra s českým tenistom Jiřím Veselým. Následne sa pre svoj postoj voči očkovaniu nemohol zúčastniť ani veľkých turnajov v USA (Miami a Indian Wells). Po dvoch mesiacoch ho fanúšikovia uvideli v Monte Carle na antukovom turnaji série Masters. Avšak, Španiel Davidovich Fokina bol nad jeho sily.

V kalendárnom roku 2022 tak má Djokovič po viac ako sto dňoch na konte len štyri zápasy a z nich bilanciu 2:2. Minulý rok ale ukončil s bilanciou 51:5. Dokáže sa srbský šampión herne i psychicky zodvihnúť v najbližších týždňoch a zaútočiť napríklad na trofej z French Open?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Novak Djokovic (@djokernole)

Zdroj: Flashscore | Foto: Instagram/Djokernole (1) (2)