Diskusie o tom, či je lepší Cristiano Ronaldo alebo Lionel Messi, sú na dennom poriadku celé roky. Porovnávať ich je takmer nemožné a predsa jednoduché. Obaja sú totižto po futbalovej stránke fenomenálni, priam dokonalí. Portugalčan však dosiahol niečo, čo nikto pred ním a možno už ani po ňom.

33-ročný Cristiano Ronaldo ako jediný futbalista v histórii totižto vyhral “domácu” ligu, pohár, superpohár, Ligu majstrov, MS klubov a získal ocenenia pre hráča sezóny v lige, Ballon d´Or i Zlatú kopačku, a to v drese dvoch rôznych kluboch! Podarilo sa mu to v Manchestri United aj v Reale Madrid.

Portugalský krídelník sa v roku 2009 rozhodol po šiestich sezónach v Anglicku urobiť neľahký krok a prestúpiť do Realu Madrid, kde mnohí jeho predchodcovia i nasledovníci herne vyhasli. On však ešte povyrástol a právom mu patrí pomyslené miesto po boku Messiho, napríklad aj čo sa počtu trofejí v ankete Zlatá lopta týka. Podarí sa to ešte niekomu? Argentínskej legende FC Barcelony s najväčšou pravdepodobnosťou nie, veď len ťažko si predstaviť, že by ešte zamieril do iného popredného tímu, s ktorým by toto všetko mohol dosiahnuť.

Zdroj|Foto: Twitter