Azda najviac spomínaným slovenským futbalistom v súvislosti s prestupom do niektorého z veľkoklubov je Milan Škriniar. Slovenský reprezentant sa po skupinových zápasoch Ligy majstrov proti FC Barcelona zviditeľnil ešte viac a záujem o beho stúpol na všetkých frontoch.

Inter Miláno držal s katalánskym veľkoklubom bezgólový stav až do 83. minúty. Vtedy sa španielskemu gigantovi podarilo prekonať obranu domácich zásluhou Malcolma. Odpoveď však prišla hneď o 4 minúty a to z kopačky Maura Icardiho.

Kapitán talianskeho celku vyrovnal na konečných 1:1. Milan Škriniar opätovne odohral proti Španielom celé stretnutie a zaradil sa medzi najlepších hráčov na ihrisku. Svedčí o tom aj video, ktoré zostrihali fanúšikovia, nehovoriac o tom, že o výkonoch 23-ročného stopéra píšu aj viaceré zahraničné médiá.