Futbalová UEFA je počas celej svojej existencie pod neustálou spŕškou kritiky. Najnovšie ju zinkasovala za vskutku málo vídaný jav. Oprela sa totiž do ikonických a nádherných dresov Ajaxu, ktoré musel holandský veľkoklub jemne upraviť.

Dizajnéri Ajaxu sa dokážu každoročne postarať o rozruch svojím dokonalým umeleckým cítením pri tvorbe dresov. Tohtosezónny tretí dres z edície Boba Marleyho je toho dôkazom. Nie všetkým sa ale táto sada pozdávala. UEFA si ju stihla premerať a napokon Ajaxu prikázala tento ikonický dres upraviť. Vyrušovali ju vtáky na drese.

“Three Little Birds” ako znie názov pesničky od Boba Marleyho, graficky znázornili tvorcovia dresu na zadnú stranu dresu, konkrétne v hornej oblasti. Podľa UEFA však ide o nepovolené vyobrazenie na drese, pretože nejde ani o logo klubu, ani o logo sponzora a len tieto dve vyobrazenia sú povolené.

Čudný meter. Zaujímavý a symbolický prvok na dresoch nepropagujúci marketing je zjavne obrovským problémom. UEFA by sa skôr mohla zameriavať na oveľa dôležitejšie veci ako napríklad boj s rasizmom, pretože namiesto pokľaknutia si na koleno pred zápasmi by mohla táto organizácia nájsť efektívnejšie riešenie dlhodobého problému na štadiónoch i mimo nich.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter