Sezónu 2022-23 začne Alexander Ovečkin už ako 37-ročný, no v tej uplynulej, behom ktorej získal 90 bodov dokázal, že s ním ešte rozhodne treba počítať. Aké méty pred ním stoja v blížiacej sa sezóne?

 

Góly

Už teraz je so 780 gólmi najlepším strelcom medzi Európanmi a celkovo tretím najlepším strelcom histórie NHL. Ak strelí aspoň 20 gólov, stane sa tretím hráčom s 800+ gólmi. Ak ich strelí aspoň 22, predbehne legednárneho Gordieho Howea a ostane pred ním už len Wayne Gretzky.

Body

V túto chvíľu je na 1410 kanadských bodoch a patrí mu 20. miesto v historických tabuľkách, medzi Európanmi je tretí. Po tejto sezóne môže byť druhý, keďže Fín Teemu Selänne ich zaznamenal 1457. Získať 48 bodov je v jeho moci. Ak ich získa 58, predbehne Stana Mikitu a bude celkovo pätnásty. Ak ho teda nepredbehne Sidney Crosby, ktorý má len o bod menej ako Rus.

Góly v presilovkách

To je disciplína, v ktorej je Ovečkin historickou jednotkou NHL. Je na čísle 285, druhý Dave Andreychuk ich strelil 274. Ovečkin môže reálne ako prvý atakovať 300-vkovú métu.

Zdroj: Quanthockey | Foto: Instagram/aleksandrovechkinofficial