Pre tradičný londýnsky klub nebola uplynulá sezóna tou najvydarenejšou. Arsenal nepodával výkony, aké sa očakávali. Navyše sa vo veľkom špekulovalo, že dve najväčšie hviezdy tímu sú nespokojné a chcú odísť. Najnovšie sa vyjadril jeden zo spomínanej dvojice a síce Mesut Özil. Ten prezradil, kde by chcel hrávať počas nasledujúcej sezóny!

Mesut Özil je nemecký záložník, ktorý do Arsenalu prišiel v roku 2013 z Realu Madrid. 28-ročný reprezentant Nemecka patrí spolu so Sánchezom medzi dve najväčšie hviezdy súčasného tímu Arsenalu. Počas uplynulého ročníka sa viackrát špekulovalo, že obaja títo hráči chcú londýnsky klub opustiť. V jednom z posledných rozhovorov ale Mesut vyhlásil, že nasledujúcu sezónu chce stráviť v Arsenale.

Mesut Özil verejne vyhlásil, že v nasledujúcej sezóne chce pôsobiť v Arsenale.

“Je to moje definitívne rozhodnutie, že chcem zostať. Arsenal je veľký klub a cítim sa v ňom dobre.” Ofenzívny stredopoliar s tureckými koreňmi týmto vyjadrením poprel všetky špekulácie o svojom odchode. Vyjadril sa aj k situácii Alexisa Sáncheza. O ňom povedal, že je to jeho slobodné rozhodnutie, ak bude chcieť Arsenal opustiť. “Má právo sa sám rozhodnúť o svojej budúcnosti a jeho rozhodnutie budeme musieť všetci rešpektovať.” Özil tiež vyhlásil, že verí tomu, že s Arsenalom by mohol v najbližšom ročníku bojovať o titul.

“Ak sa rozhodne odísť, všetci to budeme musieť rešpektovať.” Özil o Sánchezovi.

Len pre úplnosť dodávame, že Mesut Özil má s Arsenalom platný kontrakt do 30.júna 2018. V spomínanom rozhovore pre Daily Mail Nemec povedal, že o svojej budúcnosti sa bude s vedením klubu rozprávať, keď začne predsezónna príprava. Ako zareaguje Wenger na to, že chce Mesut ostať v Arsenale? Ponúkne mu dlhoročný kontrakt alebo sa predsa len pokúsi nemeckú hviezdu predať a priniesť tak do kabíny tradičného anglického celku “nový vzduch”? To ukáže až čas. Trhová hodnota Mesuta Özila je momentálne odhadovaná na 50 miliónov eur.

Ako zareaguje Wenger na to, že Mesut chce zostať súčasťou Arsenalu?

Zdroj: Dailymail.co.uk, Transfermarkt. com | Foto: Twitter