Lionel Messi po januárovej aktualizácií trhových hodnôt nepatrí ani do najhodnotnejšej dvadsiatky sveta. Portál Transfermarkt aktualizoval hodnoty niektorých hráčov a výnimkou nebol ani Messi. Lež jemu sa na hodnote nepridalo, ale naopak, ubralo.

Pred aktualizáciou mala hviezda Barcelony hodnotu rovných 100 miliónov eur. Po 5. januári poklesla o 20 miliónov a dosahuje tak 80 miliónov eur, čo znamená, že celkovo je 24. najhodnotnejší hráč sveta. Rovnakú hodnotu ako Lionel Messi má aj jeho spoluhráč Ansu Fati, liverpoolske duo Alisson, van Dijk, obranca Bayernu, Alphonso Davies a útočník Manchestru United, Marcus Rashford. Tento Messiho pokles vysvetľoval manažér Transfermarktu pre Španielsko, Tobias Blaseio.

“Messi pomaly dosahuje posledné roky svojej kariéty a Barcelona prechádza vnútornou krízou. Po tom, či viac ako 10 rokov sa držal nad 100-miliónovou hranicou, teraz utrpel tento 20-miliónový pád,” povedal Blaseio.

Naposledy bola Messiho trhová hodnota pod 100-miliónovou hranicou 12. apríla 2010. Na čele rebríčka nenastali žiadne zmeny. Najhodnotnejší je stále 180-miliónový Kylian Mbappé, v top 3 je aj 128-miliónový Neymar a Sadio Mané, ktorý má hodnotu 120-miliónov eur, rovnako ako Mohammed Salah, Harry Kane a Kevin De Bruyne. Cristiano Ronaldo je na 46. mieste s hodnotou 60 miliónov eur.

Zdroj: Marca.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter