35-ročný Lionel Messi, s ním celá Argentína a ďalšie milióny fanúšikov po celom svete stále veria, že práve táto krajina ovládne šampionát v Katare. Začala šokujúcou prehrou so Saudskou Arábiou, odvtedy však zdolala Mexiko, Poľsko aj Austráliu.

Vo štvrťfinále narazí majster sveta z rokov 1978 a 1986 na Holandsko, ktoré je jedinou krajinou na svete s tromi finálovými účasťami, no bez zlata zo svetového fóra. Miernym favoritom je Argentína.

Jej esom, jej klenotom a aj jej ťahúňom je navzdory faktu, že má už pokročilý vek, samotný kapitán Lionel Messi. Muž, ktorý sa zatiaľ presadil v Katare trikrát, z toho raz z pokutového kopu.

Messi je, okrem iného, aj vládcom zvláštnej štatistiky. Až tri jeho vystúpenia v Katare sú aktuálne v TOP 10. V čom? V počte nakráčaných metrov behom stretnutí. Messi figuruje na druhom, piatom aj deviatom mieste. Celkovo v súčte je prvý. Nasleduje ho Lewandowski, ktorý je pre zmenu na čele v jednotlivom zápase.

Túto vlastnosť si mnohí všimli už dávnejšie a neraz mu bola dokonca vytýkaná. Je to však zlé? Ak sa pozrieme na jeho výkony, možno usúdiť jediné. Je to jeho štýl a v ňom je úžasný.

„Skoro predstiera, že ho to nezaujíma, a potom ožije,“ povedal o Messim Rio Ferdinand. Čo vie urobiť, je otvoriť hru z akejkoľvek pozície a to je rozdiel medzi ním a všetkými ostatnými,“ dodal.

Jasne jeho „pomalšie“ pohybovanie sa po ihrisku vysvetlil v minulosti aj Pep Guardiola, ktorý je Messim doslova uchvátený od čias, kedy ho mal možnosť v rokoch 2008-2012 viesť v Barcelone.

„Chodí… To sa mi páči najviac. Nie je mimo hry, je zapojený. Pohybuje hlavou doprava, doľava, doľava, doprava. Presne vie, čo sa stane. Ale jeho hlava je vždy taká, vždy sa hýbe doľava, doprava. „Nebeží, ale vždy sleduje, čo sa deje. Cíti, kde sú slabé miesta v defenzíve súpera. Po piatich, desiatich minútach má mapu v očiach, v mozgu, aby presne vedel, kde je priestor, kde slabé miesta súpera a aké sú jeho možnosti presadiť sa. Je to ako byť v džungli a musieť prežiť. Vie vyhodnotiť, kedy má význam urobiť rozhodujúci neočakávaný pohyb. V tom je skutočný majster,“ s nadšením opísal jeho činnosť Guardiola.

Prvé štvrťfinále známe: Zvláštna skutočnosť pred prestížnym duelom!

1000. zápas, historický gól: Leo Messi vzal všetko na svoje plecia! (VIDEO)

Zdroj: Givemesport | Foto: Instagram