Novinári často píšu o tom, že Lionel Messi má v Barcelone významné slovo pri prestupovej politike klubu.

Ak máte v kádri takú hviezdu, akou je Messi, vždy sa snažíte o to, aby bol v klube šťastný a spokojný. Snažíte sa mu maximálne vyjsť v ústrety. Argentínska “blcha” ponúkla svoje názory vedeniu vo veci príchodu nových tvári. To by sa malo zamerať na angažovanie hráča menom Moussa Dembélé. Ten by mal nahradiť Paca Alcácera, ktorý do kádra veľmi nezapadol. 20-ročný Francúz je kmeňovým hráčom Celticu. Za škótsky tím dokázal v 36 zápasoch skórovať 28-krát.

Moussa Dembélé

Messi si myslí, že adekvátne treba doplniť i stred poľa. Iniesta pomaly dosluhuje a Andre Gomes nenaplnil očakávania. Tu by rád videl Isca z Realu Madrid alebo Marca Verrattiho z PSG. Po ťažkom zranení Aleixa Vidala to chce posilu i na pravej strane obrany. Ukázať mal na Hectora Bellerina, odchovanca Barcelony, momentálne hrajúceho za Arsenal.

Oblečie Hector Bellerin drese Barcelony?

Barcelona má veľké problémy v strede obrany. K trojici – Piqué, Mascherano, Umtiti – by si vedel predstaviť 193 cm vysokého stopéra z Palmeirasu menom Yerry Mina.

Yerry Mina

Tréner “Blaugranas” Luis Enrique oznámil, že po aktuálnej sezóne končí. Stávkové kancelárie vytvárajú kurzy na meno nového lodivoda. Hovorí sa, že Messi by rád na tejto pozícii videl Čiľana Jorgeho Sampaoliho, ktorý sedí na lavičke FC Sevilla.

Jorge Sampaoli

Zdroj: Diariogol.com | Foto: Twitter