Koniec Lionela Messiho na Camp Nou znamenal pre FC Barcelonu, no aj samotnú La Ligu, trpkú ranu. Mnohí očakávajú, že tým príde súťaž o určité percento atraktivity, s čím môže súvisieť aj jej finančná strata. Či sa to stane, zatiaľ ťažko predpovedať. Jedno je ale isté, štart sezóny 2021/22 ukázal, že po odchode argentínskeho génia má súťaž jeho nástupcu.

Paradoxne, je to muž, ktorý je od Messiho mladší len o pol roka a celé roky bol výrazne v jeho tieni. Reč je o Karimovi Benzemovi, opore úhlavného súpera FC Barcelony. Dôvod? Neskutočné štatistiky už 33-ročného Francúza, ktorý dres Realu Madrid oblieka od leta 2009.

Po 6. kole má totižto na konte už 8 gólov a 7 asistencií, a teda, podieľal sa až na 15 z 21 presných zásahov strelecky mimoriadne disponovaného veľkoklubu. Je tak suverénne najlepším strelcom i asistentom prebiehajúce ročníka, zároveň má najviac striel na bránu, a pochopiteľne, aj najlepšie hodnotenia. Teda presne vládne všetkému, čomu v ostatných rokoch Messi. Mimochodom, takúto bilanciu, ako má aktuálne Benzema, nemal v La Lige v tomto storočí žiadny iný hráč.

TOP strelci La Ligy po 6. kole

8 gólov – Karim Benzema (Real Madrid)
5 gólov – Vinícius Junior (Real Madrid)
4 góly – Mikel Oyarzabal (Real Sociedad)

TOP asistenti La Ligy po 6. kole

7 asistencii – Karim Benzema (Real Madrid)
3 asistencie – Iker Muniaín (Bilbao)
3 asistencie – Yeremi Pino (Villarreal)

Zdroj: Whoscored.com | Foto: Twitter