Lionel Messi po nie práve najlepšom vstupe do sezóny začal opäť strelecky zaťažovať kontá súperov, veď napríklad v La Lige sa presadil už 15 krát a je tesne za Luísom Suárezom. Na jeden presný zásah potrebuje cca 112 minút, no suverénnym kráľom elitných európskych súťaží je v niečom celkom inom.

Aktuálne si Messi drží zápasový priemer streleckých pokusov na úrovni 5,7. Takéto vysoké číslo v La Lige nikdy nemal, hoci hneď štyrikrát v minulosti sa dostal nad sezónny priemer piatich striel na zápas. A v tom skutočne nemá konkurenciu (nehovoriac o tom, že v LM mal v skupinovej fáze až priemer 7 striel na zápas).

Raritou je pritom aj priemer nad štyri strely na zápas, čím sa môžu chváliť Cristiano Ronaldo (4,9), Zlatan Ibrahimović (4,8), Lorenzo Insigne (4,4) a Robert Lewandowski (4,2). To znamená, že aj pred CR7 je o 19%, zatiaľ čo pred mnohými elitnými kanoniermi je aj o 30 či 50%, o čom svedčia nasledovné čísla: Harry Kane (3,6), Kevin de Bruyne a Patrick Bamford (po 3,5), Mohamed Salah (3,3), Andrea Belotti (3,5), Ciro Immobile (3,1), Romelu Lukaku (2,7), Karim Benzema (3,5), Luís Suárez (3,2), Kylian Mbappé (3,2), André Silva (3,7) či Erling Haaland (3,2).

Zdroj: Whoscored.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter