Odhadnúť, kto bude o niekoľko rokov spomedzi súčasných futbalových nádejí na výslní, nie je jednoduché. Často sa totižto dostanú do popredia “menšie” talenty, zatiaľ čo tie veľké pohoria. Dôvody bývajú rôzne. Zranenia, nesprávny tréner, nevhodné úlohy na ihrisku či stúpnutie slávy do hlavy.

V roku 2015 si Lionel Messi zaprognózoval, kto z vtedajších mladíkov by mohol byť na začiatku nasledujúceho desaťročia (teda teraz) na výslní. Z desiatich mien, ktoré uviedol, mu ale skutočne vyšlo len jediné, a to Timo Werner, ktorý sa v tom čase začínal na seba pútať pozornosť v Stuttgarte.

Čo ale ďalšie mená? Pomerne slušne má kariéru rozbehnutú Aleksei Miranchuk, ktorý nielenže patrí medzi opory ruskej reprezentácie, ale ako hviezda Lokomotivu Moskva zamieril pred rokom do Atalanty. Tretím “ako-tak” solídnym hráčom je Maxwel Cornet, ktorý na sklonku tohto prestupového obdobia zamieril z Lyonu do Burnley.

timo werner

Naopak, úplne najhoršie odhady boli Accursio Bentivegna (vtedy hráč Palerma, dnes 3-ligového talianskeho celku Juve Stabia) a James Wilson (vtedy ofenzívna nádej Manchestru United, dnes hráč 4-ligového Port Vale). Ďalšími menami, ktoré Messi vrámci svojich odhadov vyslovil, boli Kenedy, Jeremie Boga, Gyasi Zardes, Marcos Lopes a Khiry Shelton.

Naopak, z hráčov, ktorí majú dnes okolo 25 rokov (vtedy mali 18 či 20 rokov), sú svetovými hviezdami napríklad Grealish, Gnabry, Kimmich, Martial, Coman, Sané či Jota.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter