messi cruyff ronaldo

Holandská futbalová legenda Johann Cruyff žiaľ opustila tento svet vo veku 68 rokov pred 4 rokmi. Vo futbalovom svete toho zanechal veľa a právom je považovaný za otca moderného futbalu. Ani on sa nevyhol otázke porovnávania Lionela Messiho a Cristiana Ronalda.

Rozhovor bol robený v roku 2015, kedy Ronaldo pôsobil ešte v Reale Madrid. Trojnásobný víťaz Zlatej lopty mal na porovnávanie dvoch najväčších hviezd svetového futbalu jasný názor. “Vždy sa mi páčili technickí hráči pretože som bol tak trochu jedným z nich. Cristiano je skvelý hráč, ale on je iba strelec. Nikdy nebude hráčom, ktorý sa bude starať o to, či hrá jeho tím dobre. Je len zakončovateľom,” povedal rodák z Amsterdamu.

“Messi je viac tímovým hráčom ako Cristiano. Dáva góly, ale taktiež často prihráva na góly. A práve v tom je obrovský rozdiel medzi skvelým zakončovateľom a najlepším hráčom. Pre mňa osobne je Messi najlepším na svete,” vyhlásila vtedy ikona Ajaxu a Barcelony. “Cristiano je však fantastickým hráčom, jeden z najlepších zakončovateľov, aký kedy bol. Ale je skôr fyzickým hráčom, nie technickým” dodal.

johan cruyff

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter