Potvrdené! To o čom sa dlhodobo len špekulovalo sa o pár mesiacov stane skutočnosťou. David Alaba totiž odíde v lete z Bayernu, no a vedenie klubu muselo zohnať náhradu za neho do svojich defenzívnych radov. Teraz je však už všetko oficiálne potvrdené.

Bayern si totiž zabezpečil od leta služby azda najvyhľadávanejšieho obrancu na trhu. Do Mníchova totiž príde Dayot Upamecano z Lipska, ktorému v lete začne platiť výstupná klauzula vo výške 42,5 miliónov eur. Tú Bayern ochotne zaplatí, čo oficiálne prezradil Bildu v piatok večer športový riaditeľ klubu, Hasan Salihamidžić.

“Môžem potvrdiť, že Dayot Upamecano podpíše s Bayernom. Mali sme veľmi dobré, intenzívne a profesionálne rozhovory počas celých mesiacov. Na konci tohto dlhého procesu bol hráč, jeho rodina aj manažment presvedčený, že Bayern je pre neho tým najlepším partnerom do budúcna,” vyhlásil 44-ročný Bosniak.

Bayern tak vypáli rybník viacerým európskym veľkoklubom, ktoré mali v merku 22-ročného francúzskeho obrancu. Manchester United, Liverpool, PSG a predovšetkým Real Madrid boli kluby považované za najväčších záujemcov. Teraz sa však všetci títo giganti budú musieť s Upamecanom rozlúčiť a vytipovať si nové možné posily.

Zdroj: Twitter/Fabrizio Romano | Foto: Twitter