Má to však háčik. Ale poďme po poriadku. Žijúca legenda Manchestru City, David Silva opustila klub po 10 rokoch a stala sa voľným hráčom. Ponuky na seba nenechali dlho čakať, avšak jedna z nich už teraz vyniká. Ide o klub Serie A, ktorý sa o Silvu zaujíma odkedy oznámil, že opustí City.

Lazio Rím avizuje dlhodobo veľký záujem o 34-ročného Španiela, ktorý má futbalu stále čo ponúknuť. Uvedomujú si to aj v Ríme a preto pripravili pre záložníka vskutku lákavú ponuku. Luxusný dom, súkromné lietadlo a plat vo výške 58 000 € týždenne, čo vychádza na 3 milióny za sezónu. Okrem toho by Silva neprišiel o Ligu Majstrov, do ktorej sa Lazio kvalifikovalo po 12 rokoch.

Pre Silvu je tak pripravený 2-ročný kontrakt s dobrými benefitmi. Má to však háčik. Podľa talianskych zdrojov nie je Španiel ochotný akceptovať menší týždenný plat ako 86 000 libier. Avšak Talianov treba v tomto brať s rezervou, pretože nie je dôvod, aby Silva neprijal vo svojich 34 rokoch takú slušnú ponuku. Podľa posledných informácií Transfermarktu, existujú pozitívne signály zo strany Silvu a transfer tak naberá reálne kontúry.

david silva

Zdroj: Sportbible.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter