Aj semifinále Australian Open môže priniesť kontroverzné momenty, keď to v hráčoch jednoducho vrie a neudržia svoje emócie na uzde. Jeden nepríjemný moment sa stal v semifinálovom zápase Medvedev – Tsitsipas, ktorý sa nemilo zapíše do histórie tohto Grandslamu.

Keď sa stretne svetová 2. a svetová 4. rebríčka ATP na kurte to stále vrie. A nie len tam, ale aj mimo neho. O oboch týchto tenistoch sa vie, že sa dokážu rýchlo naštartovať, keď sa im niečo nepáči. Tentoraz nastal problém u ruského šampióna, ktorý vybuchol počas druhého setu. Zasypal rozhodcu agresívnym slovným útokom, pretože ho chcel upozorniť na to, že tréner Stefanosa Tsitsipasa (jeho otec), ho počas zápasu neustále koučuje. To však nie je počas stretnutia povolené.

Medvedev je známy svojou výbušnou povahou a záľubou v komunikácii s rozhodcami; kričal urážlivým spôsobom na rozhodcu, pretože mal pocit, že jeho súper mal byť potrestaný. Tsitsipasovi odporcovia mu často vyčítali, že dostáva rady od svojho otca, ktorý sa rád zapája z tribúny počas synových zápasov na veľkých turnajoch.

Medvedev rozhodcu vôbec nešetril a štipľavými slovami a nadávkami mu ukázal ako sa veci majú. Stalo sa to v druhom sete po tom, čo mu Tsitsipas prelomil servis na 5:4. Takto dal najavo svoju frustráciu a vybil si ju na rozhodcovi.

Rozhovor vyzeral takto:
„Si hlú*y?” kričal zlostný Medvedev na rozhodcu.
„Si blá*on? Jeho otec môže rozprávať o každom jednom bode? Omyl! Jeho otec môže hovoriť o každom bode? Jeho otec môže hovoriť o každom bode! Jeho otec môže hovoriť o každom bode?! Odpovedz na moju otázku! Odpovieš mi na otázku? Môžeš mi, prosím, odpovedať na moju otázku? Ach, bože môj! Ach, bože môj! Si taký zlý, človeče! Môj Bože, ako môžeš byť taký zlý. Takýto rozhodca v semifinále grandslamu? Pozri sa na mňa! Hovorím s tebou,” pokračoval nazlostený ruský tenista.

Medvedev takto slovne zaútočil na rozhodcu, ktorý mu nevedel nijako oponovať. Tenista jeho úrovne by si však takéto gestá a nadávky mohol odpustiť a mal by reagovať ako profesionál, aj napriek sporným momentom. Mal však v niečom Rus pravdu?

VIDEO: Medvedevov hnev nájdete >>>TU<<<

Koniec koncov Medvedev zápas vyhral 3:1 na sety a vo finále sa stretne so Španielom Rafaelom Nadalom.

Zdroj: Eurosport.com | Video: Facebook/Eurosport | Foto: Instagram/australianopen/