V druhom kole Australian Open sme videli zápas, ktorý by sa žiadal možno v semifinále turnaja. Domáci búrlivák Kyrgios vyzval svetovú dvojku, ruského favorita Medvedeva. Keďže obaja sú ako tak herne, tak aj emočne veľmi výbušní, zápas priniesol viacero zaujímavých momentov. 

Zápas skončil 7:6, 6:4, 4:6, 6:2 pre Rusa Medvedeva a po zápase bol na programe rozhovor s víťazom, ktorý bol sprevádzaný kontroverznými momentmi.

Jim Courier (moderátor a bývalý americký profesionálny tenista): „Tento zápas bol možno viac intenzívnejší ako tie predtým, ktoré si hral. Nick hral na veľmi vysokej úrovni. Ako si si dnešok užil? –Medvedev: Som rád, že som vyhral a že som si to zariadil. Podarilo sa mi to.”

Jim Courier: „Chcel by som sa opýtať na to, ako si kontroloval svoje emócie. Niekedy ukazuješ viacej emócií a sústreďuješ sa práve na ne, je to súčasť tvojej stratégie? Medvedev: Áno, je to jediná možnosť ako to urobiť, keďže diváci bučia medzi mojim prvým a druhým podaním. Takže to nie je pre mňa vôbec ľahké”.

Diváci na Medvedeva pískali aj počas rozhovoru a on nepočul otázky, ktoré sa pýtal moderátor, čo následne spomenul aj v rozhovore. Diváci však nereagovali ani na tento podnet a pokračovali v pískaní a bučaní, na čo Medvedev povedal, aby pustili ku slovu aspoň Couriera, ak vôbec niekoho rešpektujú. Následne Medvedev povedal: „Nepočujem ho, ľudia”!

Následne rozhovor pokračoval a Courier sa pýtal na to, čo si myslel po prvom sete a čo má zmeniť? Medvedev odpovedal: „Vedeli sme, že to bude zábavný zápas, pretože obaja podávame veľmi veľmi tvrdo, takže sme v prvom rade snažil returnovať súperov servis do kurtu, aj napriek tomu, že nebol dobrý úder. Samozrejme snažili sme sa, aby to bolo čím lepšie”.

Courier: „Teraz si ty hráč, ktorý je najvyššie nasadený. Je tvoja hra pripravená na to, aby si vyhral Australian Open? Medvedev: „Myslím si, že moja hrá je na to pripravená, potom máte aj najlepších súperov. V každom zápase sa môže stať niečo iné a aj preto milujeme tenis. Chcem dávať len tie najlepšie údery, hrať svoj najlepší tenis a dúfam, že to bude dosť na to, aby sa stalo niečo veľké”. 

Medvedev pozápasovom rozhovore

>>>VIDEO: Kyrgios a jeho komické podanie<<<

Foto|Video: Eurosport.de,Facebook/Eurosport