Tohto výnimočného hráča a kapitána Edmontonu Oilers určite nemusíme predstavovať. Connor McDavid prežíva ďalší vydarený úvod sezóny a s 27 bodmi, a len 14 odohratými zápasmi, čo predstavuje úžasnú štatistiku skoro 2 body na zápas.

Aj keď tento “hokejový umelec” neustále rastie, po fyzickej a mentálnej stránke a myslíte si, že už nič lepšie predviesť nemôže, opak sa stane pravdou. Práve vtedy predvedie niečo, čo vás vyhodí zo sedačky a vy rozmýšľate, či hokej má nejaké hranice.

Je zároveň aj najmladším nositeľom  „céčka“ v tejto kanadsko – americkej NHL. Connor McDavid zároveň dosiahol métu 600 bodov a v nasledujúcom zozname Vám predstavíme jeho progres body/zápasy. Tieto čísla sú jednoducho obdivuhodné.

  • Od 0 – 100 bodov – 92 zápasov
  • 100 – 200 bodov – 82 zápasov
  • 200 – 300 bodov – 68 zápasov
  • 300 – 400 bodov – 67 zápasov
  • 400 – 500 bodov – 64 zápasov
  • 500 – 600 bodov – 53 zápasov

Edmonton je zároveň lídrom NHL, k čomu nesmierne prispieva aj nemecký reprezentant L. Draisaitl. Ten má v 14 zápasoch dokonca 31 bodov, a aj keď nie je možno tak výrazná osobnosť na ľade ako McDavid, je to stále obrovským ťahúňom pre „Olejárov“. Mať takýto útočný dvojzáprah, ktorý navyše nehrá v jednej lajne je pre trénera sen, po ktorom sa však prebudíte mokrý. Je to najlepšie duo NHL, čo poviete?

Ako sa vyjadril sám McDavid pre Toronto Sun: „Byť kapitánom je veľká pocta. Keď sa ním niekedy stanem, bude to jedna z vecí, ktorú budem brať úplne vážne“. Aj tieto jeho slová svedčia o tom, že sa kapitánom nestal náhodne a je to kapitán v pravom zmysle slova.

McDavid odohral 5 po sebe nasledujúcich sezón, v ktorých zaznamenal vždy vyše 100 bodov a už teraz možno o ňom povedať, že bude určite jeden z adeptov na najlepšieho hráča NHL. Ak mu zdravie bude slúžiť ako doteraz, tak sa určite máme na čo tešiť a užívať si tento dokonalý hokej aj naďalej. Každopádne je to skvelá dvojica, ktorá je plodná na body a o ktorých sa možno v budúcnosti bude hovoriť ako o najlepšej dvojici v NHL po všetkých stránkach.

Zdroj: Eliteprospects.com, Torontosun.com | Foto: Facebook/Connor McDavid, Foto2