Cristiano Ronaldo a Lionel Messi sú momentálne v pokročilej fáze svojej kariéry a čoskoro zavesia kopačky na klinec. Rivalitu medzi oboma hráčmi, respektíve skôr fanúšikmi oboch hviezd, je vidieť dodnes. Lenže s blížiacim sa koncom oboch futbalových legiend sa naskytá jediná otázka. Kto ich nahradí?

Za najsľubnejšie talenty a vychádzajúce hviezdy, ktoré by mali medzi sebou súperiť a teda nahradiť rivalitu Ronaldo – Messi, sú považovaní Erling Haaland a Kylian Mbappé. Obaja hráči už totiž vo svojich 20 resp. 22 rokoch ohurujú celý futbalový svet, sú to doslova mašiny na góly. Okrem iného, obaja majú skvelú mentalitu. Zvlášť tá Mbappého je pozoruhodná.

“Vo svojej hlave si vždy hovorím, že som najlepší. Samozrejme je to dôležité, pretože musíte presvedčiť seba samého, že dokážete robiť veľké veci. Vždy keď som na ihrisku, tak si to hovorím, už som hral na trávnikoch, kde hral Messi a Cristiano,” povedal útočník PSG, ktorý však dodal, že seba samého nepovažuje momentálne lepšieho ako spomínané duo.

“Sú lepšími hráčmi ako ja, robia miliardu vecí lepšie ako ja. Ale v mojej hlave som nastavený inak, pretože to je cesta, kedy nebránite svojim limitom a snažíte sa odovzdať svoje maximum,” vyjadril sa Francúz. Mimoriadne zaujímavý postoj, ktorý ocenia najmä mentálni kouči. Dosiahne Mbappé raz Ronaldovu a Messiho úroveň?

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter