Parížsky Saint-Germain naberá z roka na rok na sile. Vďačí zato najmä svojim katarským investorom, ktorých kapitál takmer nemá dno. Skupina Oryx Qatar Sports Investments, ktorá kúpila klub v roku 2011, stihla v minulom roku spraviť dva najdrahšie prestupy histórie. 

Samozrejme, tým prvým bol doposiaľ jediný viac ako 200 miliónový prestup Neymara z Barcelony, konkrétne za 222 miliónov eur. Tým druhým bolo 135-miliónové hosťovanie Kyliana Mbappého, ktoré nabralo štatút oficiálneho prestupu až toto leto. Paríž však s posilami ani zďaleka nekončí a svoje mužstvo chce zveľaďovať o ďalšie hviezdne mená.

Kylian Mbappé

 

Tento rok už tím posilnil Gianluigi Buffon a zrejme sa v drese PSG dočkáme aj ďalších hráčov. O jedného sa mal počas Majstrovstiev sveta v Rusku postať samotný Kylian Mbappé. Ako sám tínedžer pre France Football priznal, na pokyn prezidenta PSG Nassera Al-Khelaïfiho sa snažil prehovoriť k prestupu svojho reprezentačného kolegu N’Gola Kantého.

“Je pravda, že (prezident PSG Nasser Al-Khelaïfi) sa o tom so mnou rozprával. A ja som mu odpovedal, že Kanté by bol pre náš tím skvelý,” priznal snahy PSG Mbappé.

“Hovoril som s N’Golom počas Majstrovstiev sveta, avšak nie príliš, pretože viem, aké to je, keď niekto bombarduje váš mozog s vecami okolo prestupu… A na koniec som mu povedal pár slov, že keď sa objaví doma (v Paríži), nech mi pošle správu,” narážal Mbappé nato, že Kantému sa snažil nasadiť do hlavy poriadneho chrobáka.

Ak by 27-ročný defenzívny záložník N’Golo Kanté odišiel z Chelsea a prestúpil do PSG, parížske mužstvo by opäť stúplo na sile. Veď kde sa Kanté objaví, tam zbiera úspechy – v roku 2016 a 2017 dokázal vyhrať Premier League s dvomi rôznymi mužstvami. V roku 2017 bol zvolený najlepším hráčom Premier League a francúzskym hráčom roka. O roku 2018 a Majstrovstvách sveta hovoriť nemusíme…

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter