22-ročný Kylian Mbappé je už pár sezón radený k najlepším útočníkom sveta, pričom v dresoch AS Monaka, PSG a francúzskej reprezentácie sa presadil už viac než 150 krát. V mnohých ohľadoch síce úrovne Cristiana Ronalda či ďalších veľkých mien zatiaľ nemohol dosiahnuť, jeho počin zo 16. februára 2021 mu už nevezme nikto.

Streliť tri góly na barcelonskom Camp Nou sa totižto podarí sotva pár klubov ročne, nehovoriac o jednotlivcoch. Lepšie povedané, posledným hosťujúcim hráčom, ktorému sa niečo také podarilo, je legenda ukrajinského futbalu Andrij Ševčenko. Ten ešte 21-ročný dokázal 5. novembra 1997 streliť hattrick (a to dokonca behom prvého polčasu) pri výhre jeho Dynama Kyjev v Barcelone vrámci skupinovej fázy LM, keď zápas skončil 0:4.

Odvtedy sa Camp Nou stal miestom, kde strelil cez 30 hattrickov Lionel Messi a ešte pár barcelonských futbalistov. No, súperom sa to nepodarilo. A to ani Cristiano Ronaldovi, ktorý hrával v drese Realu takmer desaťoročie, podobne tak ani takým kanonierom, akými boli brazílsky Ronaldo, Raúl, van Nistelrooy či Benzema, a ani desiatkam legiend iných klubov, ktoré sa vrámci Ligy Majstrov každoročne predstavujú na pôde Barcelony.

> MBAPPÉHO HATTRICK SI POZRIETE TU <

mbappe hodnota hraca

Zdroj: Eurosport.com | Foto: Twitter