Mateo Kovačić bol oficiálne predstavený ako hráč Chelsea dnes ráno. Do Londýna prišiel na hosťovanie z Realu Madrid. Aj keď bol zahrnutý ako súčasť dohody o prestupe Thibauta Courtoisa, opustiť klub bolo predovšetkým iniciatívou samotného hráča, ktorý nebol spokojný so svojím herným vyťažením. 

Chorvát prišiel do Madridu z Interu Miláno ešte v roku 2015. “Biely balet” jeho prestup vyšiel na 30 miliónov eur. Stredopoliar síce dostával dostatok priestoru, keď bol na lavičke Rafa Benitéz, no príchodom Zinedine Zidana sa všetko zmenilo.

V poslednej sezóne dokonca zasiahol iba do 10 ligových duelov. Francúzsky tréner dával prednosť trojici Kroos, Modrić a Casemiro. Celkovo síce chorvátsky záložník odohral v drese “Los Blancos” úctyhodných 109 zápasov, no do väčšiny z nich zasiahol iba ako striedajúci hráč.

24-ročný chorvátsky reprezentant tak neskrýva radosť z nového pôsobiska: “Som veľmi šťastný a nadšený, že môžem byť v Chelsea,” povedal naradovaný Kovačić a pokračoval: “Je to skvelý pocit. Pokúsim sa zo mňa vydať pre tento klub len to najlepšie. Je to pre mňa nová liga, začiatok je vždy ťažký, ale som si istý, že môj tréner a spoluhráči mi pomôžu k tomu, aby som mal skvelú sezónu,” vyjadril sa mladý futbalista.

Z prestupu má radosť aj riaditeľka tímu Marina Granovskaia: “Sme veľmi radi, že môžme privítať Matea v našej rodine v Chelsea. Je pre nás do tejto sezóny perfektným hráčom. Jeho štýl zapadá presne do toho, ako potrebuje Maurizio (Sarri). Sme si istí, že preukáže svoj cenný prínos pre celý klub.”

Zdroj: As.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.