Slovenský hokejový útočník Marián Hossa bol nedávno vymenený z tímu Chicago Blackhawks do klubu Arizona Coyotes. Pre “Veterné mesto”, ako sa Chicago prezýva, sa však týmto krokom stal legendárny útočník hrdinom!

Správa o tom, že kontrakt Mariána Hossu, ktorý bude platiť ešte tri sezóny, bol vymenený do Arizony, obletela Slovensko i zámorie. Nikde sa však už neuvádzalo, že s týmto prestupom musel súhlasiť aj samotný útočník, ktorý mal v zmluve tzv. No-trade klauzulu, a teda klub ho nemohol vymeniť bez jeho súhlasu. Hossa je teraz pre Chicago (opäť raz) hrdinom, pretože vedeniu dal dovolenie, aby ho vymenilo do ktoréhokoľvek mužstva v NHL. Týmto činom slovenský útočník pomohol k tomu, aby sa klubu uvoľnila suma 5,275 milióna dolárov z rozpočtu na platy hráčov. Marián tak opäť raz všetkým dokázal, že je nielen vynikajúci hokejista, ale predovšetkým človek.

Zdroj: Nhl.com | Foto: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D