Marek Hrivík

V minulej sezóne si Marek Hrivík odbil svoj debut v NHL a v drese Rangers odohral dovedna štyri zápasy s bilanciou jednej asistencie. Dnes dostane rodák z Čadce ďalšiu príležitosť v najprestížnejšej hokejovej lige sveta!

Rakúsky útočník Michael Grabner je s trinástimi presnými zásahmi najlepším strelcom New Yorku Rangers v aktuálnej sezóne. Najbližší zápas však vynechá, pretože v jeho rodine došlo k smutnej udalosti. V Rakúsku umrela Grabnerova stará mama a 29-ročný hokejista opustil mužstvo, aby sa zúčastnil pohrebu. Jeho miesto v zostave nahradí o štyri roky Slovák Marek Hrivík.

Ten je momentálne najproduktívnejším hráčom farmárskeho celku Hartford Wolf Pack, keď má na svojom konte 17 kanadských bodov. Najbližší zápas, v ktorom by Hrivík mal hrať slávnu profiligu je špeciálny aj tým, že sa jedná o mestské derby medzi Rangers a Islanders. Pre Mareka je to tak ideálna príležitosť na to, aby sa opäť o krôčik priblížil k stálemu miestu v prvom tíme Jazdcov. Úvod zápasu je naplánovaný na 1:00 SEČ v stredu 7.decembra.:)

Foto: Instagram, Nhl.com