Manchester United zažíva po počiatočných ťažkostiach vcelku úspešnú sezónu. Po 25 zápasoch figurujú v ligovej tabuľke na druhom mieste s 10-bodovým mankom na rivala z Man City. Pozoruhodná však je ofenzíva Červených Diablov, ktorá je najlepšia zo všetkých tímov Premier League.

V lete 2020 sa vo veľkom špekulovalo o prestupe Jadona Sancha z Dortmundu práve na Old Trafford. Mladý anglický krídelník mal v minulej sezóne neskutočné štatistiky, čo sa týka Bundesligy. V 32 zápasoch strelil 17 gólov a prihral na ďalších 17. V tejto sezóne však nie je na tom Sancho tak dobre. V doterajších 20 zápasoch strelil 5 gólov a na 10 prihral, no čo sa týka formy, za tou vlaňajšou zaostáva. Aj keď v posledných zápasoch sa opäť stal kľúčovou postavou Žltočiernych a zdá sa, že 20-ročný rodák z Londýna ide späť do starej formy. To by však už nemalo až tak trápiť Manchester United.

Tí vraj už mali jeho verbálny súhlas počas minulého leta a prestup vyzeral veľmi sľubne, no všetko padlo na viac ako 100-miliónovej čiastke, ktorú BVB požadovalo. V tejto sezóne je však ofenzíva United vo skvelej forme a príchod Sancha nevyznieva veľmi logicky. V lige je totiž najgólovejšia čoho odrazom je 53 presných zásahov. Horšie to je s obranou, na ktorej môže padnúť celý boj o titul. Až 32 inkasovaných gólov znamená, že defenzíva MUN je až 9. najlepšia v celej súťaži. Pre porovnanie, Man City inkasovalo 15 gólov, Chelsea 25 a vypadávajúci Fulham rovnako ako United – 32.

Ikona United Paul Scholes upozorňuje, že Manchester United musí jednoznačne kúpiť jedného svetového obrancu. “Chýba im skutočný vodca v defenzíve. Keď sa pozriete späť do histórie, ligy vyhrávali tie kluby, ktoré mali vzadu skutočných lídrov,” vyjadril sa Scholes. A práve preto prišli média s informáciou, že angažovanie 100-miliónového Sancha už určite nie je témou dňa. Financie, ktoré výrazným spôsobom postihla koronakríza, by sa teda mali investovať do nového stopéra, samozrejme, tej najvyššej svetovej kvality. Znie to celkom logicky, nie?

Zdroj: Sport.de, Transfermarkt.com | Foto: Twitter