Španielsky brankár David de Gea je dlhodobo v hľadáčiku Realu Madrid, do ktorého mal už viac krát našliapnuté. Napriek tomu je stále brankárskou jednotkou Manchestru United, v ktorom sa už dve sezóny po sebe dostal i do zostavy sezóny.

26-ročný brankár, ktorý po príchode z Atlética Madrid odchytal za “Red devils” od roku 2011 už viac, než 260 zápasov, má tentokrát k prestupu zrejme najbližšie. Vedenie tímu totižto oznámilo, že je ochotné ho predať za 40 miliónov libier. Real Madrid sa tak bude musieť poriadne buchnúť po vrecku, ak ho bude chcieť získať. De Gea by sa tak stal jednotkou v “Bielom balete” a zrejme by odsunul o štyri roky staršieho kostarického brankára Keylora Navasa na lavičku.

No United však majú v prípade odchodu španielskeho brankára vyhliadnutú ďalšiu brankársku osobnosť. Tou je podľa anglických médií 24-ročný brankár Atlética Madrid Jan Oblak. Slovinský gólman je od roku 2014 v Atléticu jednotkou a v prípade prestupu do United by tak išiel v šľapajách Davida de Geu. Jeho cena však taktiež nie je nízka, odhaduje sa minimálne na 20 miliónov libier.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Facebook