Najhorší štart do sezóny od roku 1992. 4 zápasy, len jedna výhra, 2 remízy a nečakaná prehra s Crystal Palace. To je štatistika tímu, ktorý sa po podpise Harryho Maguirea a Aarona Wan-Bissaku hotoval na titul v Premier League.

Po rozdrvení Chelsea na Old Trafford v 1.kole anglickej ligy v pomere 4-0 videli fanúšikovia “Red Devils” na obzore výbornú sezónu. O 8 dní na to remizoval Manchester na Wolverhamptone 1-1. Ok, poviete si, Wolves to na tímy z veľkej šestky vedia, veď v minulej sezóne dokonca ozbíjali o body Manchester City, Arsenal či Chelsea. Lenže keby Paul Pogba premenil penaltu, mohlo byť všetko inak. To isté platí o Marcusovi Rashfordoci v zápase proti Crystal Palace. Tam dopadli zverenci Oleho Gunnara Solskjaera ešte horšie keď šokujúco podľahli doma “Eagles” 1-2.

Dnes remizovali v Southamptone, keď síce krásnym presným zásahom otváral skóre stretnutia James no hlavička Jannika Vestergaarda z 58. minúty znamenala deľbu bodov a ďalšiu stratu pre družinu 46-ročného nórskeho kouča. Okrem toho Manchester ťahá nelichotivú bilanciu. Od osemfinálového stretnutia Ligy Majstrov UEFA, keď zdolali Paríž St. Germain 3-1 vyhrali “Červení Diabli” len 3 zo 16 duelov. Hanebné prehry s Evertonom (0-4) a doma s Cardiffom (0-2) doplnené o remízu s vypadávajúcim Huddersfieldom sú zapísané v horibilnej štatistike, ktorá rozhodne kabíne nepomáha. Dôjde vedeniu klubu trpezlivosť?

V Solskjaerových prvých 12 ligových dueloch na lavičke United dokázal s omladeným mužstvom nazbierať slušných 32 bodov. Teraz sa ale štatistika rapídne otočila keď z jeho posledných 12 ligových stretnutiach získali jeho zverenci skromných 13 bodov. Neskutočný prepad.

“Nechajte ho podpísať zmluvu. Ole je za kormidlom, ľudia, robí si svoju prácu! Manchester United je späť!” Týmito slovami chvály vynášal nórskeho trénera do nebies bývalý obranca United Rio Ferdinand po zápase s PSG. Situácia sa teraz rapídne otočila a ak nezačne Solskjaerová družina pravidelne vyhrávať, jeho budúcnosť v tíme je vážne ohrozená. Isté však je, že po nelichotivých výsledkoch padne reprezentačná prestávka Manchestru naozaj vhod.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter