Manchester United si cez víkend pripísal ďalšie cenné tri body na svoje konto, keď v šlágri 15. kola Premier League zdolal Arsenal v pomere 1:3. O víťazstvo “Red Devils” sa postarala dvojica Antonio Valencia a Jesse Lingard. Druhý menovaný si dokonca pripísal až dva góly na svoje konto. Anglickému veľkoklubu sa však podarila počas tohto večera ešte jedna zaujímavá vec. 

United sa totiž podarilo konečne dokončiť prestup 16-ročného talentovaného mladíka Alioua Badaru Traoreho. Ten si vyslúžil prezývku “nový Paul Pogba”, pretože preferuje rovnaký štýl hry ako jeho starší krajan. Nový supertalent Manchesteru United bol doteraz súčasťou akadémie francúzskeho PSG. V januári oslávi svoje sedemnáste narodeniny a bude sa tak môcť pripojiť do akadémie anglického giganta.

Sledujte Športový Magazín aj na Instagrame – TU

O služby francúzskeho mladíka sa zaujímali aj Manchester City a Juventus, no neúspešne. Z celého prestupu je nadšený aj tréner United do 18 rokov Kieran McKenna. “Traore je chlapec, ktorého sme už dlhšie sledovali. Je to naozaj silný stredopoliar, typický box-to-box hráč. Je technicky veľmi silný a stále sa zlepšuje. Takisto sa zlepšuje jeho angličtina a ja som veľmi rád, že sa nám ho podarilo priviesť.”

Aliou Badara Traore

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.