Manchester United pred sezónou 2021/22 získal značné posily v podobe Cristiana Ronalda, Jadona Sancha či Raphaela Varana, no ani poriadne nabitý káder jeho sny o ligovom titule nenaplní. Lepšie povedané, na Old Trafford budú radi i za 4. miesto a kvalifikovanie sa do Ligy Majstrov.

Napriek veľkému utrácaniu je kasa klubu zrejme stále dostatočne plná, no až natoľko, aby dokázala získať anglického stredopoliara, ktorého trhová hodnota má byť 75 miliónov eur? Declan Rice patrí navzdory tomu, že má stále len 23 rokov, už štvrtou sezónou k neodmysliteľným súčastiam základnej zostavy Kladivárov.

A ako to tak chodí, vrámci Anglicka sa len tak ľahko hráči nezískavajú, a už vôbec nie je „rozumné“ peniaze. West Ham podľa britských médií požaduje za svoj klenot až 100 miliónov libier, čo je viac ako 115 miliónov eur. A to je suma, ktorá by z neho urobila vôbec najdrahšiu posilu v dejinách klubu a odsunula za seba i supernákupy hráčov ako Pogba (105 mil. €), Maguire (87 mil. €), Sancho (85 mil. €) či Lukaku (84,7 mil. €).

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený DR (@declanrice)

Zdroj: Manchestereveningnews.co.uk | Foto: Instagram/Manchesterunited