Svetové média riešia už od leta 2020 budúcnosť dvoch najväčších hviezd svetového futbalu. Lionel Messi spôsobil doslova zemetrasenie po tom, čo mal počas minulého leta odísť z Barcelony. Meno Cristiana Ronalda sa v posledným mesiacoch takisto spája s odchodom z Juventusu.

Juventus neprežil vôbec ideálnu sezónu. Dokonca ju môže ukončiť bez trofeje (ak nerátame taliansky Superpohár, ktorý sa viaže na sezónu 2019/20), čo by bola doslova pohroma pre talianskeho giganta. Okrem toho, Stará Dáma stále nemá zaručené pôsobenie v budúcoročnej edícií Ligy Majstrov. A predstaviť si Juventus aj s Cristianom Ronaldom v Európskej lige je ozaj kuriózna vec.

Aj preto môže budúcnosť portugalského útočníka závisieť na tomto aspekte. Taliansky novinár Claudio Raimondi však prišiel s vierohodnými informáciami o Ronaldových plánoch do budúcna. „Cristiano nemá v úmysle opustiť Juventus. Zmluvu chce splniť do roku 2022,” napísal v talianskych novinách Sport Mediaset.

ronaldo

“Ronaldo má plán svojej budúcnosti, ktorý tu môžeme prezradiť. Chce naplniť zmluvu s Juve a potom dva roky hrať za Sporting Lisabon,” uviedol Raimondi. Podľa tohto novinára je návrat Ronalda do Realu Madrid nepredstaviteľný a Manchester United nemá disponovať dostatočným množstvom financií. Preto si Raimondi myslí, že naplnenie zmluvy s Juventusom a presun do Sportingu je najreálnejšou možnosťou pre Portugalčana.

36-ročný Ronaldo je odchovancom portugalského klubu z Lisabonu, ktorý ho uviedol do sveta profesionálneho futbalu. Preto by sa mal CR7 rád vrátiť do svojho bývalého klubu na Pyrenejskom polostrove. Všetko sa však môže zmeniť behom leta, aj keď popísané plány talianskeho novinára vyznievajú vskutku reálne.

ronaldo sporting

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter