Písal sa 3. august 2017 a svet nechápavo podliehal správam o prestupe Neymara z Barcelony do PSG za neskutočných 222 miliónov eur, na ktoré bola nastavená výkupná klauzula v zmluve Brazílčana. Mal byť klenotom parížskeho veľkoklubu. Ako sa mu ale naozaj darí?

Neymar je na francúzsku Ligue 1 očividne až príliš kvalitný hráč, resp. celé PSG je niekde inde, ako celý zvyšok súťaže. Aj preto má napríklad vrámci francúzskej ligy priemer 0,96 gólu na zápas. Kto vie, aké by mal čísla, ak by vinou zranení nevynechával približne polovicu stretnutí, do ktorých od leta 2017 mohol zasiahnuť.

Vrámci všetkých súťaží si drží priemer 0,86 gólu na zápas, pričom na jeden presný zśsah potrebuje približne 102 minút. Takéto čísla nedosahuje nik z jeho hviezdnych spoluhráčov, ani mladík Kylian Mbappé, ktorý prišiel do klubu len pár týždňov po ňom. Francúz má 0,73 gólu na zápas a skóruje každých 109 minút. Keďže však Neymar odohral vinou spomínaných zranení oveľa menej čase, figuruje za spomínané obdobie až na 3. mieste v tabuľke strelcov.

Celkovo strelecky ťahá parížsky veľkoklub kvarteto hráčov, pričom v aktuálnom ročníku pozíciu Cavaniho začal zastávať Mauro Icardi, ktorý je tu na hosťovaní z Interu Miláno. V grafe nižšie ↓ možno vidieť percentuálne vyjadrené, koľko gólov zaznamenali jednotliví hráči.

GRAF

Zdroj: Whoscored.com | Foto: Twitter