Liverpool FC už dlhšiu dobu nezískal žiadne zvučnejšie meno do ofenzívy, čo by sa podľa médií mohlo zmeniť. Odchod Shaqiriho a možný koniec Origiho na Anfield Road má chcieť Klopp vyriešiť ziskom muža, ktorý mal na prelome rokov 2018 a 2019 až 90-miliónovú hodnotu.

Dnes sa niekdajší „nástupca Ronalda“ Marco Asensio vraj cíti v Reale Madrid nevyužitý a má mať nie práve ideálny vzťah s Ancelottim. Jeho cena sa odhaduje už „len“ na 35 mil. €, čoho sa podľa anglických médií pokúsia v Liverpoole využiť.

Španielsky 25-ročný ofenzívny stredopoliar či krídelník, majúci v Madride kontrakt do júna 2023, sa javil ako „zázračný“ talent pred tromi či piatimi rokmi, medzičasom mal ale aj vážnejšie zdravotné problémy a napríklad nebol nominovaný ani na EURO 2021.

Klopp má avšak vidieť v hráčovi veľký potenciál, čo Asensio ukázal naposledy pred dvomi týždňami, keď strelil hattrick do siete Mallorky. Avšak, napríklad za celú predošlú sezónu zaznamenal len sedem presných zásahov, jeden z nich ale práve aj do siete LFC v Lige Majstrov.

asensio real madrid

Zdroj: Mirror.co.uk | Foto: Twitter