Real Madrid navzdory veľkým očakávaniam v lete takemr neposilňoval. Do klubu dorazil zaradmo Rudiger a jedinou posilou za peniaze bol 80-miliónový Tchouameni. V závere leta sa však hovorilo o tom, že Real po rokoch šetrania rozbije kasu po svetovom šampionáte.

Či tomu tak bude, uvidíme. Isté však je, že súčasná prestupová politika Realu už nie je tak rozšafne ladená ako v minulosti. Niekoľko spálení sa jej „pomohlo“. Ak budú chcieť ale získať hráča, o ktorého usilujú aj iné kluby, zrejme sa budú musieť takpovediac buchnúť po vrecku.

V hre je Enzo Fernández, najmladšia postava argentínskej výpravy v Katare. O tú sa intenzívne zaujíma aj Dortmund či Liverpool. Len v lete dorazil z rodnej krajiny do Portugalska, keď Benfica zaplatila River Plate 12 miliónov eur.

Už dnes je ale isté, že ho predá jedného dňa, ako je to u nej zvykom, za oveľa vyššiu čiastku. V médiách sa píše o 150 miliónoch eur, ktoré sú však skôr sci-fi sumou. Podľa Fabrizia Romana by ale mohla Benfuca najneskôr v lete zinkasovať za 21-ročného stredopoliara okolo 80 miliónov eur. Bude tým vyvoleným novým klubom mladého hráča práve Real Madrid?

Rekordným predajom lisabonského celku je 126-miliónový Joao Félix, bezmála 100 miliónov stál aj Dárwin Núnez.

Zdroj: Madriduniversal | Foto: YouTube