Real Madrid má za sebou fantastickú sezónu, ku ktorej mu dopomohol predovšetkým vyvážený tím. Hoci klub odohral prakticky celú sezónu len s 18 hráčmi, rotovanie zostavy v náročných mesiacoch bolo priam impozantné. Netreba dokonca zabúdať ani na to, že viacerým oporám na čele s Garethom Baleom sa nevyhli viaceré zranenia.

Každý hráč si dokázal zastať svoje miesto, no to neznamená, že tím nie je potrebné posilniť. Mbappého, Hazarda či iných hráčov zvučného mena zrejme klub napokon neprivedie, napriek tomu však bez zaujímavých posíl nezostane.

Jednou z nich by mal byť aj najlepší hráč európskeho šampionátu do 21 rokov Dani Ceballos. Stále len 20-ročný stredný záložník odohral v drese Betisu Sevilla na profesionálnej úrovni napriek svojmu veku už tri celé sezóny a Real Madrid sa o sevillského mladíka zaujímal už na konci ročníka. Aj vďaka tomu je k jeho podpisu oveľa bližšie ako rival z Barcelony, ktorý sa intenzívnejšie začal o Ceballosa zaujímať až počas šampionátu.

Madridský klub je ochotný vyplatiť klauzulu na 15 miliónov eur, ktorú má vo svojej zmluve a mal už aj začať jednania so samotným hráčom. Mladík tak zrejme bude bojovať o svoje miesto s Kroosom, Modričom či Casemirom. No aj v prípade, že ich zo zostavy nevytlačí, sa príliš báť nemusí, veď aj v uplynulej sezóne náhradníci Realu zaznamenali vďaka extrémne nabitému programu viac ako 20 štartov.

Zdroj: givemesport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.