Ani pár dní po kvalifikačnom duely Maďarska so Slovenskom sa neprestávajú na povrch dostávať nové a nové svedectvá o tom, čo sa v skutočnosti v Budapešti dialo. Naši fanúšikovia to síce mali ťažké už na štadióne, avšak to najhoršie ich čakalo, keď z neho odišli.

Vypískanie hymny, rozdelený hosťujúci sektor a pár hodených pív. To všetko sa udialo ešte počas samotného zápasu. Vtedy však ešte slovenskí fanúšikovia netušili, čo všetko ich čaká vonku.

Maďarskí chuligáni v čiernych mikinách si počkali na osamotené skupinky našich fanúšikov a začali ich napádať. Všetko s jediným cieľom a to ublížiť im na zdraví a na majetku: “Traja z nás išli o čosi rýchlejšie a prišli k autám ako prví. Zrazu ich naraz napadlo asi 15, alebo 20 ľudí v čiernych mikinách a niektorí z nich aj v kuklách. Jedného od nás dokopali, čoho následkom boli početné modriny, zlomený nos a otras mozgu. Museli ho hospitalizovať priamo v Maďarsku,” opisuje desivé skutočnosti jeden z fanúšikov pre Sport.sk.

Ako uvádza vo svojom svedectve ďalej, policajti ich museli autobusom vyviesť von z mesta, pretože to tam bolo celé veľmi nebezpečné. Aj pri autobuse stretli chalana zo Slovenska, ktorý bol celý krvi. Problémy sa nevyhli ani tým, ktorí si prenajali ubytovanie priamo v Budapešti.

“Ďalšia skupina ostala na prenocovať v Budapešti. Ich si však počkali priamo pred hotelom. Výsledkom bolo, že jeden z chalanov skončil z polámanými rebrami,” pokračuje to svojom opise pre Sport.sk nemenovaný fanúšik.

Tí, ktorí mali to šťastie a podarilo sa im vyhnúť fyzickým útokom, zostali “len” s prepichnutými gumami: “Blížili sme sa k autám, no zbadali sme, že pri nich stoja Maďari v čiernom. Okolo šla policajná hliadka, tak sme ju zalarmovali. Následne prišla dodávka, z ktorej vystúpili ťažkoodenci, ktoré nás vyprevadili k autám. Keď sme do neho naskočili, zistili sme, že niečo nie je v poriadku. Bol to tlak v pneumatike. V tom momente sme to však radšej neriešili a vymenili ho až na pumpe za mestom,” spomína pre Sport.sk fanúšik Martin.

Ešte smutnejším faktom je, že podľa fanúšika Martina to neboli len Maďari, ktorí sa dopúšťali týchto škaredých útokov: “Neboli to iba Maďari. Videl som tam aj dve dodávky s dunajskostredskou značkou. Zanedlho sa k nám pripojili aj ďalší dvaja fanúšikovia. Aj tí tvrdili, že na nich fanúšikovia z Dunajskej Stredy oblečení v čiernom pokrikovali, že čo vy Macejkovia, poďte sem,” rozpamätáva sa Martin.

Ako tvrdia priami aktéri týchto udalostí, ich svedectvá poskytli preto, aby ľudia spoznali skutočnú pravdu, čo sa v ten večer v Budapešti dialo. Nám ostáva veriť, že orgány činné v trestnom konaní potrestajú vinníkov a slovenskí fanúšikovia to zoberú ako dobrý príklad toho, ako by sa nikdy nemali správať.

Fotky z incidentov si môžete pozrieť -TU-

Zdroj: Sport.skFoto: Twitter, YouTube