Keď v júli 2019 preberala klubová legenda Frank Lampard pozíciu hlavného manažéra po ostrieľanom Mauriziovi Sarim, medzi fanúšikmi Chelsea sa vytvorili dva tábory. Jeden bol nadšený z návratu Franka na Stamford Bridge, druhý sa obával jeho neskúsenosti s vedením klubu. Predsa len, dovtedy viedol len jednu sezónu Derby County, a aj to nie úplne oslnilo.

Skepsa druhého táboru avšak rýchlo pominula aj napriek tomu, že Chelsea mala v tom čase BAN a nemohla kupovať hráčov. Lampard stavil na zmes skúsenejších borcov a mladých nádejí. Napokon z toho bola nad očakávania dobrá sezóna, veď len málokto veril Chelsea na 4. miesto a finále FA Cupu k tomu. Akékoľvek pochybnosti sa rozplynuli a sezóna 2020/21 mala byť ešte znamenitejšia, pretože Lampard dostal pomerne voľnú ruku a napriek kríze aj tučný balík na posily.

Nadšenie fanúšikov pokračovalo. Lampard posilnil takmer všetky posty, a to mimoriadne kvalitnými a pomerne drahými hráčmi. Aktuálne sa avšak blíži polovica sezóny a Chelsea sa krčí na 9. mieste v Premier League s bilanciou 7-5-5 a štyrmi bodmi z ostatných piatich kôl. Že by sa mal ešte Frank čo učiť a nabudúce si lepšie uvážiť kúpy hráčov? Najviditeľnejšie je to na štatistikách ofenzívnych hráčov.

kai havertz

Pozrime sa na ne (bilancie sú v súčte PL a LM):

  • Timo Werner – 1744 minút – 7G + 5A
  • Hakim Ziyech – 676 minút – 2G + 3A
  • Kai Havertz – 1155 minút – 1G + 4A

Naproti tomu, Olivier Giroud má za 501 minút na konte 8 gólov a Tammy Abraham za 1012 minút 7 gólov a 2 asistencie. Obaja tak majú nižší priemerný počet minút na gól či bod. Len dodajme, že Werner mal skvelý začiatok, no teraz je už dvanásť duelov bez gólu. Po úvodnom ospevovaní už svoju formu neudržal ani brankár Edouard Mendy, nejakým chybám sa nevyhol ani Thiago Silva a zrejme najvyšší štandard si drží Ben Chilwell.

Samozrejme, ešte je predčasné vynášať súdy nad Lampardom a jeho posilami, keďže jeseň bola mimoriadne náročná a všetky kluby i hráči si vybrali lepšie i horšie chvíľky.

timo werner

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Whoscored.com | Foto: Twitter