Vraj malo byť už všetko dohodnuté a transfer v suchu. Nič také však zatiaľ nebolo oficiálne potvrdené a tak faktom ostáva len to, že David Alaba opustí na konci sezóny Bayern úplne zadarmo. Kam odíde? Vyzerá to na Real Madrid, ale objavili sa poriadne komplikácie.

Nemecký Sport.de informuje, že prestup Alabu do Realu sa možno neuskutoční. Rakúsky obranca má vraj mať privysoké požiadavky na vedenie Los Blancos. Údajne požaduje závratný plat vo výške 22 miliónov eur za sezónu, čo je pre madridský klub mimoriadne vysoká položka. Nemci špekulujú o tom, že 28-ročný hráč Bayernu si dal aj ďalšiu podmienku a to takú, aby mal garantované miesto v základnej zostave. Túto informáciu však treba brať s rezervou.

Ak by boli obe informácie potvrdené, celému prestupu by hrozil rýchly koniec. Aby toho nebolo málo, o Alabu začal urputne bojovať Paríž St. Germain, ktorý dokonca zorganizoval stretnutie Rakúšana s prezidentom Nasserom Al-Khelaifim. Ten s peniazmi problém rozhodne nemá a ak by ponuku Realu prebil, Alaba by dvakrát váhať nemusel.

No má to možno malý háčik. Stopér uprednostňuje angažmán v Reale a zmenu do Ligue 1 údajne až tak veľmi nezvažuje. Peniaze, však majú svoju moc a ak mu PSG splní jeho požiadavky, Real môže ostať s dlhým nosom. Zatiaľ však predčasné závery robiť nebudeme.

Zdroj: Sport.de | Foto: Twitter