Kanadský brankársky veterán v službách Floridy Panters Roberto Luongo dosiahol významný miľník. Podarilo sa mu ako tretiemu brankárovi v 101-ročnej histórii Národnej hokejovej ligy odohrať tisíc zápasov. Skvelé je, že sa mu to podarilo deň po jeho narodeninách.

39-ročný brankár odohral svoj tisíci zápas v stretnutí proti Bostonu a pre Luonga bude spomienka na tento čarovný okamih o to krajšia, že hokejisti Floridy pokorili svojho súpera v pomere 3:2. Ochranca svätyne floridských Panterov chytil 26 z 28 streleckých pokusov Bostonu a pripísal si 92,9 percentuálnu úspešnosť zákrokov. Kapitán Bostonu Slovák Zdeno Chára odohral 20 minút a 50 sekúnd, vyslal na Luonga päť striel a pripísal si jednu asistenciu.

Zostrih zápasu Florida : Boston 3:2

Tisíc zápasov v najlepšej hokejovej lige na svete sa podarilo odchytať ešte dvom brankárskym legendám pred Luongom. Boli to Patrick Roy a Martin Brodeur. Zaujímavosťou je, že všetci traja sú Kanaďania. Patrick Roy odchytal dovedna v NHL 1029 stretnutí a Brodeurove číslo v počte odchytaných zápasov v zámorskej profilige sa zastavilo na neuveriteľnom čísle 1266. Koľko stretnutí nakoniec v NHL odchytá Roberto Luongo? S Floridou má kontrakt až do roku 2022.

Spomienkové video pre Roberta Luonga

Foto|Video: Twitter, YouTube