Žeby to bol Manchester United? Tak to asi ťažko, aj keď sa hovorí, ‘nikdy nehovor nikdy.’ Od roku 2019 a teda od prestupu belgického útočníka do Interu si útočník svoju kariéru naozaj užíva. Teraz prezradil, do ktorého klubu raz istotne povedú jeho kroky.

1.júla 2006 je pre Romelua Lukakua veľmi dôležitým dátumom nielen v jeho futbalovej kariére, ale aj jeho živote. Ako 13-ročný chlapec prestúpil z mládežníckeho klubu Lierse do akadémie Anderlechtu Brusel, kde sa postupne vypracoval do A-tímu a do roku 2011 tu pôsobil. Je to teda jasným dôvodom, kde bude chcieť raz Lukaku hrať.

romelu lukaku

“Vždy som sledoval Anderlecht. S určitosťou sa tam raz vrátim! Príťažlivosť pre hráča, ktorý tam bol ako mladík je príliš veľká. Spýtajte sa Leandra Dendonckera alebo Youriho Tielemansa. Stále sú spojení s týmto klubom pretože sme tam zažili spolu množstvo pekných momentov,” poodhalil 27-ročný rodák z Antverp.

Okrem iného však v tomto rozhovore povedal, kto je jeho súčasný mentor a zároveň poradca jeho kariéry. “Často sa rozprávam s Thierrym Henrym. Veľmi často. Vlastne, je to môj mentor. Dáva mi impulz do mojej kariéry, aby som mohol byť porovnávaný s ostatnými útočníkmi v Európe,” dodal Lukaku na margo bývalého hráča Arsenalu či Barcelony. Spolupráca rozhodne funguje, tak nech im to vydrží čo najdlhšie.

romelu lukaku Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter